Format Kitap
Barkod 9789750739804
Yayın Tarihi 2019-12-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 328
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Rauf

Bence Eylül, tek başına, bir yazarın ismini edebiyat tarihine silinemeyecek şekilde nakşetmek için kâfidir.
Halid Ziya Uşaklıgil
Fakat her şey boş değil mi? Ne olsa, ne yapılsa kış gelmeyecek mi? Ya gelinceye kadar... Hiç mi, hiç mi bir şey yapılamaz? Böyle görerek, anlayarak, bile bile hayat ve saadetten feragate tahammülden başka bir şey mümkün değil mi?
Yüz yılı aşkın bir süredir bazen mutlulukla bazen gözyaşlarıyla okunan Eylül, edebiyatımızda derin izler bırakmış, birçok farklı metinde tekrar tekrar karşımıza çıkmış bir roman. Üç ana karakter etrafında gelişen, İstanbul'un da dördüncü bir karakter gibi dahil olduğu, Mehmet Rauf'un başyapıtı olan bu romanda kişiler, ruhsal dünyaları en ince ayrıntılarına kadar incelenerek karşımıza çıkarılıyor.
Yasak aşk temasının dönemine göre oldukça cesurca işlendiği bir aşk ve karasevda romanı olan Eylül, metin üzerinde yapılan kapsamlı bir çalışmayla, orijinal diline müdahale edilmeden yayına hazırlandı. Psikolojik roman denince akla gelen ilk eser olan Eylül'ü şimdi eski hataların tek tek ayıklandığı yeni çevirisi, yazarla yapılan Eylül'ü Nasıl Yazdım söyleşisi ve notlandırılmış, döneme ait harita, fotoğraf ve kartpostallarla zenginleştirilmiş baskısıyla okurlarımıza sunuyoruz.
E, sonbahar bu... artık bu kadar letafet ve hararet verdikten sonra! Eylülden daha ne beklenir? Eylül, malum ya, hüzün ve matem ayıdır.

devamını oku..
Etiketler : Liste Edebiyat
Kategori : Türk Edebiyatı
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 35
indirim
8.45
Liste Fiyatı : 13.00
Kazancınız : 4.55
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim