Format Kitap
Barkod 9789750755798
Yayın Tarihi 2021-11-24
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 376
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 125 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Gabriel Garcia Marquez
Çevirmen   : Emrah İmre

Bu yazılardaki öncelikli amacım, ortalama okurlara her hafta bir şeyler öğretebilmek, beni asıl ilgilendiren onlar, ki öğrettiğim şeyler her şeyi bilen uzman okurlara apaçık ve çocukça gelebilir. Diğer amacımsa -ki bu en zoru- yazılarımı başkalarından yardım almadan düzgünce yazabilmek, çünkü ben hep iyi yazabilmenin başlı başına bir mutluluk kaynağı olduğuna inanmışımdır.

Gabriel García Márquez gazeteciliğin dünyanın en iyi mesleği olduğunu her fırsatta usanmadan tekrarlar, yazardan önce gazeteci olduğunu söylerdi: Ben özümde bir gazeteciyim. Yaşamım boyunca gazeteci oldum. Her ne kadar pek belli olmasa da kitaplarım bir gazetecinin kitapları.

1950 ile 1984 yılları arasında gazete ve dergilerde yayımlanan 50 metni bir araya getiren Yüzyılın Skandalı seçkisinin amacı, García Márquez'in kurmaca eserlerine aşina okurları, yazarın, eserlerine temel oluşturduğunu daima dile getirdiği gazete ve dergi çalışmalarıyla tanıştırmak. Okurlar bu metinlerin çoğunda tanıdık bir sesle karşılaşacak, bu anlatıcı sesin yazarın gazetecilik yıllarında şekillendiğine tanık olacaklar.

devamını oku..
Kategori : Genel
% 35
indirim
25.68
Liste Fiyatı : 39.50
Kazancınız : 13.82
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim